Vzťah na noc ?

Autor: Vavrinec Žeňuch | 31.5.2016 o 7:30 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  366x

Facebook, či celkovo sociálne siete, sú takýchto informácii plné a realita je predsa taká iná. Možno si mnohí pomyslia že som moralista či chcem zaujať, žiaľ pravda je trošku iná.

 Často sa zamýšľam nad zmyslom toho všetkého okolo nás. Či to už chceme vidieť alebo nie, sme obklopení vzťahmi. Vzťahy medzi mnou a blízkymi, vzťah medzi súrodencami, medzi spolužiakmi. Áno, svet je o vzťahoch a ako do toho zapadá slovo sex, priatelia, láska, klamstvo, či iné ?

                Asi jedna z najťažších skúšok človeka je nájsť človeka s ktorým utvorí pevný vzťah. Niektorí veria v romantickú lásku, pre zmenu iní zase vo fatálnu lásku, lásku čo je úplná iní, v kamarátsku lásku. Tieto druhy lásky za sebou skrývajú tri slovka, tri typy lásky a to Intimita(seba odhaľujúca láska), Vášeň(vášnivá láska) , Oddanosť(prázdna láska) ktoré tvoria pomyslený trojuholník.

Kombinácie medzi nimi tvoria vzťahy, ktoré si asi málo kto uvedomuje. Intimita a Vášeň tvoria romantickú lásku, Intimita a Oddanosť tvoria kamarátsku lásku, Vášeň a Oddanosť zase Fatálnu lásku. Úplný model lásky tvorí úplnú lásku. A hoci teoreticky poznáme sily vo vzťahoch, predsa pri ich utváraní nevieme utvoriť vzťah ktorý je reálne trvácny. Priateľstvo sa mení na fatálnu či vášnivú lásku, či úplná láska sa mení v priateľstvo. Rád by som bol keby existoval postup ako na to či už udržiavať či meniť tieto vzťahy, ale žiaľ to nevieme. Problémom je že vo vzťahu sú vždy dvaja a tak aj každý z nich je ináč nastavený. Každý cíp trojuholníka ma pre konkrétnu osobu, svojský stupeň kedy sa dá prekročiť. Následkom tejto nerovnosti je utrpenie, to je následkom z nemožnosti dosiahnuť maxima na prekročenie. Každý deň naše vzťahy zažívajú zmeny, o tie o ktoré sa nestaráme – stagnujú, klesáme na 3 stupniciach, inokedy rastú – pri aktívom kontakte.

                Vzťah prináša mnoho radosti a zážitkov, pre niekoho príležitostný sex, iného rande na každý deň, ale aj kávu na obed. Akým byť človekom aspoň takým čo si je uvedomelý toho druhého.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?