Vzťah ako vyšitý. Sen alebo skutočnosť?

Autor: Vavrinec Žeňuch | 29.7.2014 o 0:17 | (upravené 1.8.2014 o 20:41) Karma článku: 3,24 | Prečítané:  955x

Existujú mnohé teórie o mužoch a vzťahoch so ženami. Alfa a beta samec, teória vyčkávania a zase iná teória dominancie. Funguje niečo z toho a dá sa to aplikovať na každého ?

                Hodnotím seba ako dobráka, nemám voči nikomu predsudky, správam sa milo. Medzi moje chyby patrí žiarlivosť. Hoci nechodím s nikým predsa si namýšľam že mám s ňou intenzívnejší vzťah. Nie vzťah nejakého typu len intenzívnejšie interakcie s ňou. Častejšie ideme vonku alebo si píšeme. Niekto by to hodnotil ináč ale ja si myslím, že som len medzizastávka. Definoval by som sa ako spoj k niečomu lepšiemu. Všetko záleží od nálady dotyčnej, prchkosť, intenzita stresu, určitá beznádej, pocit istoty. Všetky tieto stimuly pôsobia na osobnosť, ktorá v súvislosti s povahou reaguje. Ak má chuť tak sa pobozkáme, inokedy zhodou náhod to nie je vhodné. Takto nejako sa asi cíti beta chlapec. Nie je vodiaci vo vzájomnej interakcii. Alfa samec má veci pod kontrolou, žena je viacej poddajná. On sa obzerá pri nej po iných a ona žiarli, práve preto sa snaží aby ho získala pre seba.
                Sme spolu už dlho. Miluje ma, chodíme vonku. Ale nie veľmi často myslím si, že ak by sme boli vonku pričasto, stratila by o mňa záujem. Preto jej niekedy nenapíšem a nechám ju aby čakala. Dokonca niekedy keď mi zavolá, nezdvíham. Myslím si, že tak ju viacej vyburcujem a zároveň som jej cennejší. A viem že to bežne robia aj ženy. Prečo teda na nich neskúsiť ich vlastnú medicínu? Takto nejako by možno opísal pohľad na vec chlap, ktorý používa teóriu vyčkávania.
                Myslím si že som dominantná. Rozhodujem o veciach, ideme tam kde chcem ja a hlavne kedy chcem ja. Výhovorky nepotrebujem, viem si to zariadiť po svojom. Niečo mu zahučím a on, celý zaláskovaný ma poslúcha. Nespiera sa. Ak sa mu čosi nepáči, ukážem na to že to môžem ukončiť. Je jasné, že mu povolím nejaké jeho drísty. Ale pokiaľ ma to zväzuje či zaväzuje k niečomu, hneď to resetujem. Aby nenabral pocit toho, že je to nejako vážne. Je mi UKRADNUTÝ. Beriem ho ako domáce zvieratko. Takto nejako by si to premyslela žena, ktorá je dominantná v páre.
                Takéto teórie pravdaže fungujú. Akoby nemali? Ľudia majú city a ak niečomu veria urobia čokoľvek pre toho druhého. Naviažu sa, ukážu dominanciu, dokonca nechajú čakať aby mali skvelý pocit. Do toho všetkého pôsobí aj charakter a osobnosť, ktorá sa skrýva v ľuďoch. Nie som odborník na lásku ani sa na neho nehrám. Takýto postreh a zároveň aj úvaha o tom, ako to možno medzi nami chodí. Nezáleží na veku. Mnohokrát preberieme niektoré spôsoby zo seriálu či filmu, čo nie je na škodu ale zabúdame, že je to len hrané a dané osoby nemajú skutočné city, ich charakter je často predpísaný, nie je skutočný. Povaha hercov je hraná, skutočnosť a temperament, ktorý v nich je nás navádza, že tak je to správne. Nie je. Ľudia sú špecifickí svojou integritou v sociálnej skupine, prijímajú špecifické črty, ktoré nám navodia pocit neistoty. Môj názor je, že máme bojovať za to, čo pokladáme za správne. Nikdy sa netreba vzdávať, postava nie je predpísaná scenárom, nemá jasnú tendenciu. Musíme chápať a skúmať toho druhého. Snažiť sa ho pochopiť a k tomu ho taktiež nabádať. Všetko je o vzájomnej interakcii a pochopení. To je to čo niektorý volajú „čítať medzi riadkami.“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?