Spojenia, sexuálne skúsenosti mladých

Autor: Vavrinec Žeňuch | 21.6.2014 o 20:56 | Karma článku: 7,07 | Prečítané:  2345x

                Existuje v živote mnoho spojení, tých ktoré predpokladáme ale aj také, ktoré podľa spoločenského meradla sú nesprávne. Dnešní mladí sa snažia nájsť k sebe správnu osobnosť prostredníctvom častého striedania sexuálnych partnerov. Sú takéto riešenia správne?              

Príbehy z detstva nám často rozprávajú o spojení, niektoré sú ideálne iné zasa podivné ale každé je správne. Kráska, ktorá sa zaľúbi do netvora. Popoluška, ktorú chce princ. Nájde sa ich mnoho. Veľa ľudí už od detstva uvažuje nad láskou, vzťahom. Prvý frajer v škôlke, prvá pusa v stane počas tábora v prvom ročníku alebo neskôr prvé lásky v pätnástke. Mnohí sme to zažili. Fenomén skupín na sociálnych sieťach kde existujú skupiny s názvom priznania, ktoré nám prezradia skazenosť dnešných mladých. Trinásťročná má prvú sexuálnu skúsenosť na školskom výlete so spolužiakom. Dvadsaťpäťročný pracujúci muž pretiahne šestnásťročnú vo svojom byte. Nájde sa mnoho príkladov a nehanbia sa k ním priznať. Opísať skazenosti, pochváliť sa tým ostatným, nabádať k tomu že je to čosi normálne, bežné, niečo čo patrí k spoločenskému statusu.  Mladí to berú ako vstupenku do sociálnej skupiny, teda medzi dospelých.  Priam prznia lásku.

Sexualita je ľudom blízka ale prvotne je potrebné nájsť to správne spojenie a úroveň pokiaľ smieš. Niektorí vravia že až po svadbe alebo niektorí začínajú už skôr, to posudzovať nebudem ale je potrebné usmerniť mladých správnym smerom. Za čias režimu bola spoločnosť iná, prezervatívy neboli k dispozícii, televízie nevysielali filmy so sexuálnymi scénami, spoločnosť to považovala za tabu. Pre niektoré kultúry bolo nemožné aby žena pred svadbou stolovala s mužom. Spoločnosť neriešila alebo sa nechválila so sexuálnymi skúsenosťami, hoci niekedy sa sobášili mladší. Staré porekadlo hovorí „rovný rovného si hľadá“ by malo platiť aj vo veku ako aj v sexuálnych skúsenostiach či prístupu k ním. Pri takýchto situáciách nik nemyslí na choroby či rôzne infekcie, ku ktorým sa ľahko dá dostať. Pokiaľ má dievča už nejakého šiesteho partnera a chlapec nejakú siedmu tak ich bozk je ako bozkávať sa so všetkými predchádzajúcimi a ich predchádzajúcimi. Je to veľký grupáč, ktorý si nik neuvedomí  a nevravieť o pohlavnom styku, pri takom množstve by mala byť spoločnosť zúfalá.       

Dnes nám ostáva už iba jediné,  hľadať riešenie na ozdravenie spoločnosti. Nemyslím žeby to mala byť sexuálna výchova pre deti, tá by to len zhoršila. Treba hľadať spôsob ako uzdraviť morálku mladých ale aj starších ľudí  či možno apelovať na dnešnú generáciu ktorá prináša prírastky pre tento štát aby svoje deti vychovali morálne zrelé a obohatené o tabu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?